Jak rozpoznać, że podobasz się kobiecie?

By | 17:28 Leave a CommentCóż, chyba większość z nas stwierdzi, że kobietę nie jest łatwo zrozumieć. Być może jest w tym jakiś sens i ziarenko prawdy, ale z mężczyznami też nie jest tak prosto.  

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, czy jakoś tak. Osoba która to wymyśliła miała sporą rację i całkowicie się zgadzam z tymi słowami. Zarówno mężczyzna jak i kobieta ma swój własny świat.
Ale wracając do sedna, chciałbym dzisiaj poruszyć bardzo ważny temat. Mianowicie jeśli spodoba wam się jakaś kobieta lub oczaruje was piękna dziewczyna na ulicy, to nigdy nie jesteście pewni czy macie jakąś szansę u danej osoby.  Samo przejście obok kobiety naszych westchnień nie daje nam praktycznie żadnej pewności, czy jest chociaż cień szansy. Aczkolwiek polemizowałbym w tym temacie. No ale kiedy już tą osobę znamy sprawa wydaje się prostsza. Nic bardziej mylnego. Bowiem to co słyszymy to tylko nieznaczna cześć tego, co przekazuje kobieta. 

Jednak jeśli nauczycie się odczytywać pewne znaki, które są podobne do alfabetu morsa, to bez problemu możecie oszacować jakie zamiary ma kobieta.

Przechodząc do konkretów powiem wam na co powinniście zwracać uwagę.


Ocena wizualna i kontakt wzrokowy

Jeśli spoglądasz na nią, a ona to odwzajemnia i wasze linie wzroku są sobie równe przez pewien okres czasu, jest dobrze.  Jednak nie wszystkie dziewczyny są aż tak śmiałe. Większość tylko na Ciebie zerka, a kiedy na nie spojrzysz to szybko odwracają wzrok. Jeśli taka sytuacja powtórzy się kilkakrotnie, albo nie patrząc na kobietę, czujesz ciągle jej wzrok na sobie, to jest wyraźny znak abyś podszedł. Czasem kobieta mijając Cię gdzieś potrafi przeniknąć wzrokiem do Twojej duszy. Może wydaje się to głupie i ciężko to opisać, ale będziecie wiedzieć kiedy to nastąpi. Wówczas kobieta przenika Cię na wskroś, Twoje ciało staje się sparaliżowane i czujesz się jak zahipnotyzowany.


Chce abyś ją zauważył

Na pewno nie jeden raz spotkałeś się z sytuacją kiedy kobieta podczas Twojej obecności przygląda Ci się, a może nawet rozmawia z Tobą i zaczyna się bawić włosami. Owija je wokół palca i stale ponawia tą czynność. Czasem „jeździ” palcem po filiżance, kieliszku czy długopisie.  Do tego dochodzi piękny uśmiech i intrygujące spojrzenie.  Nierzadko też kobieta zaczyna dotykać własnego ciała, bawić się dłońmi, głaskać się po twarzy lub przygryzać wargę, czymo daje do zrozumienia, świadomie lub też nie, że jesteś w jej polu zainteresowania.

Uważam, że uśmiech jest naprawdę bardzo ważny, gdyż jest to chyba najpiękniejszy makijaż kobiety i niepotrzeba niczego więcej by wyglądać olśniewająco. Często to właśnie poprzez spojrzenia czy odwzajemnianie uśmiechów mamy sporą szansę na podejście i zawarcie nowej znajomości, a nawet czegoś więcej.


Podczas randki

Kiedy już się umówiłeś z kobietą przez Internet czy też poznałeś ją wcześniej, chciałbyś być pewien, czy masz szansę na dalszą znajomość. Oprócz gestów opisanych wyżej powinieneś zwrócić uwagę na jej postawę i zachowanie. Zainteresowana kobieta rzadko kiedy okazuje znudzenie. Uważnie Cię słucha, zakłada nogę na nogę, czy też kieruje je w Twoją stronę. Co ważniejsze, siedzi prosto, lekko przechylona w Twoim kierunku a głowę ma wysoko z wzrokiem wpatrzonym w Ciebie. Dodatkowo ciągle się do Ciebie uśmiecha i jest rozbawiona Twoimi żartami ( uważajcie, żeby nie były zbyt przesadne).

Przez przypadek Cię dotyka lub pozwala się dotykać, jest zadowolona kiedy delikatnie muskasz ją po ramieniu lub plecach. Gdy wychodzi do łazienki zostawia Ci torebkę czy telefon do popilnowania. Jest to wyraźna oznaka, tak więc nie zmarnujcie tego.   

Bardzo ważne jest też, aby nie wychodzić kobiecie na wprost lub od tyłu. Może się ona bowiem poczuć niekomfortowo lub odczuwać zagrożenie. Najlepszym rozwiązaniem jest iść pod kątem, wtedy kobieta czuje się bardziej pewnie.


W pracy, szkole lub w śród przyjaciół

Oj tak, w tym momencie zaczynają się schody. Jeśli znajomość ciągnie się już jakiś czas i traktujemy drugą osobę jak przyjaciółkę, trudno jest zauważyć czy dana osoba jest zainteresowana. Zazwyczaj uważamy, że ta osoba nie używa już wyżej opisanych gestów i zachowań.  Jesteśmy jednak w błędzie. Ona często będzie do Ciebie zagadywać, uśmiechać się, czy nawet śmiać z żartów które nie są na wysokim poziomie. Czasem może „przypadkowo” Cię dotykać, poprawiać koszulę lub inną cześć garderoby. Jest w stanie strącić Ci rzęsę na Twoim policzku, czy też jakiś paproszek, który właśnie przylepił Ci się do swetra. Również jej gestykulacja stanie się trochę inna niż dotychczas. Będzie chciała Ci pokazać, że jesteś dla niej kimś ważnym, że się interesuje Twoim życie i że czuje się przy Tobie bezpieczna.


~

Mężczyznom ciężko dostrzec te wszystkie gesty na pierwszy rzut oka. Bowiem jesteśmy trochę inaczej skonstruowanie niż kobiety, które potrafią zrobić to znacznie szybciej. Minie sporo czasu gdy do głowy uderzy Ci myśl, że ona daje wyraźne znaki na to, że jest Tobą zainteresowana. Kobiety są subtelne i małymi kroczkami w delikatny sposób dają Ci do zrozumienia, że chcą Cię poznać bliżej. Najważniejsze abyś dobrze zinterpretował jej gesty i odróżnił tą kobietę która jest Tobą zainteresowana od tej, u której raczej nie miałbyś większych szans.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: