Archon & Horyzont - wybierz swój wymarzony dom

By | 23:21 Leave a Comment

Archon  i Horyzont to chyba najpopularniejsze i najczęściej wybierane firmy oferujące projekty domów. W dzisiejszym świecie coraz więcej osób pragnie mieć swój własny, dostosowany do swoich potrzeb kąt.


Współcześnie budowa domu to nie lada wyzwanie. Budownictwo obok medycyny i technologi jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. Kiedy już zdecydowaliśmy się na zrealizowanie swojego marzenia z wybudowaniem domu, to pozostaje jeszcze masa innych czynników nad którymi nie jesteśmy zdecydowani. Jaką działkę wybrać? Dom piętrowy czy może parterowy? Z czego wykonać, jakie ogrzewanie, materiały? Dachówka, czy blacha? Tak wiele pytań i brak odpowiedzi... Na szczęście jeśli nie mamy sprecyzowanych wyborów, mogą pomóc nam różne firmy działające w tej dziedzinie. 

W Polsce największe kompanie, które zajmują się projektowaniem domów to bez wątpienia Archon i Horyzont.  Nie tylko możemy kupić tam projekt domu, ale także zasięgnąć specjalistycznych porad wykwalifikowanych osób, projektantów, które doradzą nam i zaproponują najlepsze rozwiązania.  Weźmy pod lupę te dwie firmy. 

Jakiś czas temu zamówiłem sobie od nich katalogi z projektami domów.


Archon oferuje naprawdę ogromy wybór wśród różnych domów, domków, czy też ogromnych posiadłości. Katalog który otrzymałem jest niemal perfekcyjny. Oprócz projektów znajdują się też zdjęcia realizacji wybudowanych obiektów przez prywatne osoby oraz mnóstwo porad i zdjęć na temat wnętrz. Zawiera również artykuł z profesjonalnym doradztwem w kwestii rozpoczęcia budowy, wyboru działki a nawet poprowadzi Cię krok po kroku od początku, przez wszystkie urzędy, pozwolenia, aż po wykończenie i zamieszkanie. Archon na prawdę oferuje szeroką gamę swoich prac. Projekty w katalogu są czytelne, dobrze odwzorowane i miłe dla oka. Możemy z nich wyczytać niemal wszystko. Począwszy od kubatury, pokoi, materiałów, aż po koszt całej inwestycji pod klucz. Dodatkowo Archon zapewnia bezpłatną zgodę na zmianę przez autorów projektów. Więc sami możemy coś dorzucić, zmienić sposób ogrzewania lub wykreślić jakiś element jeżeli nam nie pasuje w danym projekcie, o ile jest to oczywiście dozwolone konstrukcjyjnie.
Dodatkowo znajdziemy do katalogu dołączone różne bony i voucher o wartości 100 zł w answear


Horyzont to również świetna firma nieodbiegająca od Archon'u. Posiada mnóstwo ciekawych i pięknych projektów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Choć katalog Horyzontu jest podobny, to jednak trochę się różni. Tak samo jak w poprzednim oprócz projektów znajdziemy  poradnik opisujący kroki od podjęciu decyzji, kupieniu działki, wybraniu projektu, urzędów, aż po własny dom. Mamy mnóstwo zdjęć które pokazują różne rodzaje domów piętrowych parterowych oraz galerię z realizacjami gotowych domów. Natomiast same projekty ukazane w katalogu, w moim odczuciu, są nieznacznie gorzej ukazane niż w Archonie. Nie są tak czytelne i przejrzyste co jest - na minus. Aczkolwiek posiadają ciekawe opisy i dużo zdjęć aranżacji wnętrz co jest bardzo fajne. Dodatkowo kilka projektów posiada możliwość zrobienia makiety, którą trzeba wydrukować. Jest to bardzo fajny i ciekawy pomysł który muszę wypróbować. Pokażę to w najbliższym czasie. 
Przy każdym projekcie podany jest nr. telefony, adres mailowy autora, więc myślę, że nie będzie najmniejszego problemu z uwzględnieniem jakichkolwiek zmian w projekcie.Reasumując Archon i Horyzont to dwie firmy które naprawdę polecam. Nie ma w nich istotnych różnic, więc wybór zależy w znacznym stopniu od nas samych. Jeśli tylko zamierzasz się budować lub Cię to ciekawi i chcesz tylko obejrzeć domy to zapraszam do katalogów. (Wysyłają je za darmo, więc jeśli chcesz to napisz do mnie, a napiszę Ci co i jak)

A może masz już swój wymarzony dom? Jaki on jest? Piętrowy, parterowy? Z wielkim ogrodem, a może z basenem? Mały domek czy willa? Piszcie proszę w komentarzach :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: