5 POWODÓW - Lemoniada jako zdrowie i szczęście

By | 14:02 Leave a Comment
Jeśli to czytasz, to znaczy, że obchodzi Cię Twoje zdrowie i styl życia. Chcesz dobrze wyglądać, schudnąć i chcesz się dobrze czuć. Po tym co przeczytasz na pewno staniesz się w tej dziedzinie trochę mądrzejszy/a.Pamietasz, jak po pierwszym łyku lemoniady robisz "ahhh" - zastanawiasz się, co to było, że sprawiło Ci takie orzeźwienie? 

Cóż, oprócz tego, że jest to zimna szklanka lemoniady, cytryna jest naturalnym enegizerem. Lemoniada nawilża i dotlenia organizm, więc czujesz się ożywiony i odświeżony, ciesząc się tym doskonałym smakiem.

Tutaj kilka faktów, które pokaże wam na temat lemoniady jako najlepszy napój:


1. lemoniada pozwala schudnąć

Dodawanie szklanki lemoniady do codziennej diety jest wisienką na torcie do zdrowszego i bardziej zrównoważonego posiłku. To rewelacyjny napój do diety.

Bardzo dobrze jest mieć szklankę lemoniady podczas swojego śniadania. Podczas codziennych treningów pomaga poprawić wyniki a dodatkowo nawilża i ogranicza uczucie głodu. Również pomaga w metabolizmie.

2. Pomaga oczyścić skórę

Produkty do pielęgnacji skóry są drogie. Zresztą nie ma bardzo istotnej różnicy między najlepszymi produktami a produktami z niższej półki. Cóż.. Cytryny oferują naturalny sposób na oczyszczenie skóry.

Tak więc wszystkie składniki jakie potrzebujemy mamy w kuchni. Lemoniada to nie tylko orzeźwiający napój. Cytryny użyte do niej mogą być również przechowywane i wykorzystane jako peeling.

Cytryna zawiera silne przeciwutleniacze i pomaga w usunięciu martwych komórek naskórka.

Tak więc możesz użyć resztek cytryny jako peeling pod prysznicem.

3. Obniża gorączkę

Jeśli nie masz nic na gorączkę, a do wyboru masz rosół od babci albo szklankę lemoniady, to drugie rozwiązanie może Ci pomóc.

Lemoniada podczas gorączki sprawia, że bardziej się pocimy, co obniża gorączkę w naturalny sposób.

4. Kluczowy składnik oczyszczenia (detox'u)

Codziennie zjadamy tak wiele różnych śmieci. Fast foody, napoje z dużą zawartością cukru, sody i inne toksyczne produkty, które stały się częścią naszej kultury.

Od czasu do czasu nasz system potrzebuje oczyszczenia, tak więc jeśli chcecie to zamieszczam tutaj przepis:

Łączę 10- 12 filiżanek wody, do tego jeden świeży ogórek, 2-3 świeże cytryny i od 10 do 12 liści mięty. Pamiętaj, aby przechowywać to w lodówce co najmniej 4 godziny przed spożyciem.

5. Jest dobra dla palaczy

Lemoniada może pomóc w leczeniu w związku z chorobami  wywołanymi przez palenie. Jest również bogatym źródłem witaminy C. Pomaga także zwalczyć zaburzenia układu oddechowego oraz wiele innych infekcji.

Badania wykazały, że cytryna może nawet zapewnić ulgę osobie cierpiącej na astmę


A Ty? Często pijesz Lemoniadę? Bardzo prosty napój, a tak wiele potrafi :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: